Италия продължава без загуба, Русия отпадна от Евробаскет

Италия остана единственият отбор без загуба на Европейското първенство по баскетбол за мъже в Словения.

"Адзурите" се наложиха над един от фаворитите за титлата Гърция с 81:72 и записаха четвърта поредна победа в група D. Поражението пък е първо за гърците на шампионата. Марко Белинели бе най-резултатен за Италия с 23 точки.

Италия, Гърция и Финландия продължават напред от тази група. Финландците надиграха Русия с 86:83 след две продължения и заеха третото място в групата. Руснаците, европейски шампиони за 2007 година, регистрираха четвърто поредно поражение и безславно отпаднаха от първенството.

Франция победи Украйна със 77:71 и се класира за втората фаза на шампионата. Звездата на Сан Антонио - Тони Паркър наниза 28 точки за успеха на французите.

Сърбия и Литва постигнаха победи в група В в Йесенице и държат първите две места в класирането. Сърбите се наложиха над Латвия с 80:71, като над всички бе центърът Ненад Кръстич с 25 точки.

Литовците надиграха Черна гора със 77:70 след продължение. Поражението елиминира черногорците още в първата фаза, посочва БТА.

Домакинът Словения допусна първа загуба на шампионата, след като бе надигран от Хърватия с 74:76 след продължение. Това позволи на европейския шампион Испания да оглави класирането в група С след победа над Полша с 89:53. Рики Рубио и Марк Гасол вкараха по 15 точки за третата победа на "фуриите" в групата.

Всички резултати и класиране след четвъртия кръг в груповата фаза на Евробаскет: