Антич не успя да спаси Македония от отпадане на ЕвроБаскет

Бившият играч на Лукойл Академик Перо Антич наниза 18 точки за своята Македония срещу Латвия, но и това не помогна на западната ни съседка за победата и по този начин отпадна от ЕвроБаскет 2013.

В един от най-интригуващите мачове за деня Латвия записа успех с 10 точки разлика - 76:66, регистрирайки третата си победа в група B на първенството. в същото време македонците останаха без какъвто и да е шанс да продължат напред.

От самото начало Яниченокс и компания взеха страха на противника и само за една част вече водеха с 11 точки при 27:26, а този аванс дори се покачи до полувремето - 49:36 за латвийците и 13 точки преднина.

След почивката Македония се опита да реагира срещу силната игра в нападение на своя съперник и затегна защитата, но в нападение нещата не вървяха. Именно това доведе до стопяване на аванса, но само до 10 точки - 76:66 и победа за Латвия.

За символичните домакини Яниченокс и Безинс вкараха по 15 точки, а Майерс и Дайрис - 12. Най-резултатен в срещата беше Антич със своите 16, но останалите се представиха под нивото си.