Италия и Ейре се скъсаха да пропускат

Италия и Ирландия не можаха да си отбележат гол във вълнуваща контрола по-малко от две седмици преди началото на Световното първенство по футбол 2014 в Бразилия.

Селекционерът на „Скуадра адзура“ Чезаре Прандели използва приятелския двубой на стадион „Крейвън Котидж“ в Лондон като последен шанс за някои футболисти да попаднат в окончателния му списък с 23-ма души за Мондиал 2014.

За Ейре двубоят с Италия бе възможност да спре негативна поредица от слаби резултати, откакто Мартин О'Нийл наследи Джовани Трапатони на треньорския пост – ирландците победиха с 3:0 Латвия при дебюта на новия наставник, но оттогава записаха 0:0 с Полша и поражения с 1:2 от Сърбия и Турция.

Още в 8-ата минута обаче Прандели вероятно получи улеснение в избистрянето на 7-те имена от предварителния списък с 30 души, които ще отпаднат от състава и няма да пътуват за Бразилия. Рикардо Монтоливо получи контузия в бедрото, след като бе грубо изритан от Пиърс, и напусна принудително терена, като засега остава под въпрос за Световното по футбол.

Голмайстор номер 1 на Серия А с 22 попадения Чиро Имобиле оглави атаката на „адзурите“ заедно със завърналия се след дълго лекуване на контузия Джузепе Роси. Нападателят на Торино обаче не впечатли съвсем с изявите си терена, тъй като пропусна няколко шанса да открие головата си сметка с националната фланелка в едва втория си двубой за „Скуадрата“.

4089921

Други „битки“ за място на самолета в Бразилия из италианския състав включваха халфа на Пари Сен Жермен Марко Верати срещу Марко Пароло и Ромуло, както и последен шанс за Габриел Палета от Парма и Матео Дармиан от Торино да впечатлят Прандели.

Още в 4-ата минута Верати се възползва от грешно изнасяне на топката и изведе Имобиле сам срещу вратаря в наказателното поле, но нападателят на Торино се забави и позволи топката му да бъде отнета.

Клаудио Маркизио с бомбен шут в 6-ата минута продължи да тормози вратаря на Ейре Форд, който се справи отлично с предотвратяването на гола. В 22-ата минута и Салваторе Сиригу трябваше да се намесва при красив фалцов изстрел на Пилингтън, а малко по-късно Мейлър също с хубав шут прати кълбото на сантиметри от гредата.

4089923

Отбраната на Италия изнемогваше от 25-ата до 40-ата минута, което вероятно не бе комплимент за Палета и Дармиан, но в крайна сметка ирландците редуваха пропуск след пропуск и не се възползваха от превъзходството си.

В самия край на първото полувреме Имобиле отново пропусна да вкара в наказателното поле, като този път от малък ъгъл не можа да затрудни особено Форд. Втората част също започна с два-три опасни удара на Ейре и неуважени апели за дузпа от съдията Марк Оливър, като в 56-ата минута Джузепе Роси подхвана контраатака и асистира на Имобиле, който прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

Включването на Антонио Касано сериозно освежи италианското нападение и на два пъти нападателят на Парма за малко не асистира първо на Леонардо Бонучи, а после и на Клаудио Маркизио, които изпуснаха по шокиращ начин от малко разстояние до вратата.

В 77-ата минута и двата тима си размениха по още един сериозен пропуск, като в крайна сметка заслужено си стиснаха ръцете при равен, само резултатът трябваше да бъде по-атрактивен.