Италия е на Евро 2016, Хърватия ще чака услуга (ВИДЕО)

Италия е първият отбор от „нашата“ група Н, който се класира на Европейското първенство във Франция догодина, след като напълно очаквано спечели с 3:1 гостуването си на Азербайджан.

„Скуадра адзура“ по традиция се отнесе аристократично към двубоя и вероятно планираше да го спечели с по-малко отбелязани голове, но просто домакините в един момент демонстрираха отличен боен дух и това провокира италианците да се изпотят повече.

Едер откри резултата в 11-ата минута след асистенция на Марко Верати, но в 31-ата Назаров изравни за Азербайджан и внесе напрежение в редиците на Антонио Конте. Все пак, още в 43-ата минута Стефан ел Шарауи възстанови аванса на „адзурите“ след подаване на Антонио Кандрева.

В 65-ата минута Матео Дармиан реализира третото и последно попадение за Италия в мача. Така „скуадрата“ продължава да бъде лидер с 21 точки – 2 повече от втория Норвегия и 4 повече от третия Хърватия кръг преди края.

Azerbaijan vs Italy 1-3 All Goals Highlights 10...by hachemhajji1

Хърватите водят с 2:0 на България към 60-ата минута и само чудо може да им отнеме победата, така че можем да смятаме техният точков актив за 17. Те трябва да се надяват Италия в последния мач да се „опъне“ на Норвегия и да вземе поне точка от домакинството си.

При такъв сценарий „шахматистите“ ще могат да изместят скандинавците от втората позиция, като задачата им в 10-ия кръг е далеч по-лека – гостуване на Малта. Норвегия победи с 2:0 Хърватия преди малко повече от месец, но загуби ответния двубой с 1:5 и има пасив в директните двубои.

Иначе днес „викингите“ спечелиха с 2:0 домакинството си на Малта с голове на Тетей в 19-ата и на Содерлунд в 53-ата минута.