Хърватия смаза, но и пожали слабата България (ВИДЕО)

Българският национален отбор изигра поредния си слаб мач от квалификациите за Евро 2016 и играеше ролята на статист на терена пред празните трибуни на стадион „Максимир“ срещу Хърватия.

Домакините доказаха по-високата си класа и спечелиха без никакви проблеми с 3:0, като това бе най-малкото, с което можеха да се отърват „лъвовете“, предвид големия куп пропуски на „шахматистите“ и драстично по-ниското темпо на игра след почивката.

Крилото на Интер Иван Перишич откри резултата още във втората минута, след като хърватите изпълниха бързо статично положение и Лука Модрич пусна великолепен извеждащ пас в наказателното поле. Перишич с едно докосване прати кълбото елегантно покрай Божидар Митрев, който не получи подкрепа от някого от централните ни бранители Александър Александров и Георги Терзиев.

Двойката в средата на защитата се представи ужасяващо и Терзиев можеше да си отбележи изключително глупав автогол, когато в един момент от първата част по необясним начин отправи топката към собствената врата, но гредата го спаси.

В 42-ата минута Иван Ракитич бе изпуснат и направи хубаво двойно подаване с Никола Калинич в наказателното поле, след което стреля за 2:0. В 81-ата минута пък след голям брой сериозни пропуски Калинич най-накрая се разписа и увеличи аванса на хърватите на 3:0, засичайки необезпокоявано от един метър центриране на Перишич от левия фланг.

Резервата Дуда Чоп в 89-ата минута получи директен червен картон само секунди след като се бе появил на терена за ненужно и глупаво влизане с бутоните напред в краката на Страхил Попов.

Хърватия със 17 точки е на трето място в класирането – с 2 по-малко от Норвегия и 4 по-малко от Италия, които играят един срещу друг в последния кръг във вторник. „Шахматистите“ пък гостуват на Малта и могат да се надяват при благоприятен резултат в другия двубой да завършат на втора позиция и да се класират директно за Евро 2016. България остава 4-та с 8 пункта.

Какво се случи в другите два мача от нашата група Н вижте НА ТОЗИ ЛИНК

Българите започнаха по ужасяващ начин срещата и точно както се случи при гостуването на Италия през миналия месец, допуснаха изключително ранен гол. Само 90 секунди след първия съдийски сигнал защитата ни бе разнищена от скоростна акция на домакините и новото попълнение на Интер Иван Перишич се разписа за 1:0.

Перишич се намира в добра форма и миналия уикенд отбеляза първия си гол за новия клубен отбор, а сега бележи и за националите на Хърватия.
Ivan Perisic Fantastic GOAL | Croatia 1-0...by Sportlivehd1

В петата минута след изпълнение на корнер за малко резултатът не стана 2:0, след като Никола Калинич бе оставен да стреля от близо, но изненадващо прати топката в аут. Българите за първи път притесниха съперника си в 12-ата минута, когато Александър Тонев отправи далечен шут, който обаче не представляваше чак такава трудност за вратаря на "шахматистите".

В същото време почти всяка атака на домакините вещаеше опасност за нашата врата и единствено неточният мерник на футболистите на Анте Чачич предотвратяваше втория гол към момента. В 20-ата минута Калинич изскочи на скорост зад българската отбрана, но диагоналният му изстрел мина на сантиметри от гредата.

Калинич и в 30-ата минута "не пожела" да вкара, след като посрещна отлично центриране от левия фланг, но вместо да разстреля Божидар Митрев, се обърна с гръб към вратата и стреля с пета, но не намери очертанията.

В заключителните минути на полувремето хърватите сякаш започнаха да се дразнят от липсата на по-убедителен аванс и ставаха все по-припряни в действията си, с което добрите им отигравания оредяха значително.

Единствената им добра атака в последния четвърт час обаче бе превърната в гол - великолепно изнесена топка по лявото крило осигури пространство в нашата половина за Иван Ракитич. Той прати прострелно по земя в наказателното поле, където Калинич технично с пета му я върна и халфът на Барселона разстреля Митрев пред погледа на трима статични български футболисти - 2:0.

2-0 Ivan Rakitić Goal UEFA Euro Champ...by diyan-delev

В 54-ата минута Калинич продължи с пропуските след поредната добра атака на домакините, при която Пяца намери Перишич в наказателното поле, а той алтруистично върна за намиращия се в по-добра позиция Калинич, но нападателят на Фиорентина стреля на сантиметри от гредата.

Като цяло през второто полувреме темпото бе далеч по-ниско, главно заради поведението на домакините, които вече по-спокойно разиграваха топката и не търсеха на всяка цена скоростни акции. Съответно положенията пред Божидар Митрев секнаха, но от друга страна, българите по никакъв начин не успяваха да се възползват от отпускането в редиците на домакините.

В 81-ата минута Калинич най-накрая се разписа, след като малко по-рано отново бе пропуснал от чиста позиция. Този път нападателят на Фиорентина почти от упор (без да бъде притесняван от наш бранител) засече в мрежата центриране на Перишич отляво след хубав пробив на крилото на Интер.

3-0 Nikola Kalinić Goal UEFA Euro Champ...by diyan-delev

Дори преди този момент мачът откровено се доиграваше, а след него домакините продължиха да разиграват спокойно, за да дочакат последния съдийски сигнал. В 89-ата минута по необясним начин Дуда Чоп влезе с бутоните напред в краката на Страхил Попов и получи директен червен картон, и то само секунди след като се бе появил на терена.