Испания се спаси с два гола в края срещу Коста Рика за 2:2 (видео)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Испания записа много разочароващо реми 2:2 като гост на Коста Рика. Световните и европейски шампиони продължават с неубедителното си представяне като гости и няколко поредни мача записаха само загуби.

Испанците можеха да загубят и този път, но късни попадения на Давид Силва и Давид Вия спасиха иберийците. Вратарят на Испания Икер Касияс записа рекорд със своите 127 мача с националната фланелка.

Срещата започна слабо и за двата отбора. Все пак постепенно домакините започнаха да притесняват вратата на Касияс. В 31-та минута след груба грешка на Касияс, Бренес взе топката и откри резултата. Малко преди края на първото полувреме Жоел Кемпъл с много хубав го не остави шансове на Касияс.

В началото на втората част Дел Боске направи няколко смени като пусна в игра Виктор Валдес, Бускет, Навас и Касорла. Като цяло обаче атаката на Испания изобщо не функционираше.

Все пак класата на испанците си пролича в последните осем минути на мача. Първо в 82-та минута Иниеста проби отляво и намери Давид Силва, който с лек удар върна един гол. В последната минута на мача Давид Вия засече с глава центриране на Санти Касорла и донесе равенството на Испания. Това бе 51-ви гол за Вия с националната фланелка.