Испания не остави много шансове на Уругвай и тръгна с успех в Бразилия (ВИДЕО И СНИМКИ)

Актуалният световен и европейски шампион Испания стартира с победа на Купата на Конфедерациите.

„Ла Фурия" победи Уругвай с 2:1, но въпреки минималния успех изигра много силен двубой и тотално обезличи звездите на южноамериканците Единсон Кавани и Луис Суарес.

Испания поведе с 2:0 още през първото полувреме с голове на Педро Родригес в 20-та и Роберто Солдадо в 32-та минута. Попадението за Уругвай отбеляза Луис Суарес в 88-та минута.

Световните шампиони започнаха силно двубоя и още в 10-та минута Сеск Фабрегас нацели греда с удар пред наказателното поле.

След още толкова време обаче резултатът бе открит. Педро Родригес отправи мощен удар, който рикошира в крака на Диего Лугано и се оплете в мрежата на рожденика Фернандо Муслера.

Единственото по-опасно положение на сметката на Уругвай бе в 29-та минута, когато удар от близо с глава на Единсон Кавани бе спасен от Икер Касияс.

Испания пък продължаваше да играе агресивно и след още няколко пропуска падна втория гол. В 32-та минута Фабрегас изведе Роберо Солдадо сам срещу Муслера и той го наказа за втори път.

Второто полувреме отново започна с натиск на „Ла Фурия". Фабрегас, Иниеста и Педро бяха близо до трето попадение, но то така и не падна.

Шампионите на Европа се отпуснаха в последните петнайсетина минути и това позволи на Уругвай да погледне по сериозно към врата на Икер Касияс. Това позволи на Уругвай да върне един гол в самия край на мача. Негов автор стана нападателят на Ливърпул Луис Суарес, който с хубав удар от фаул върна южноамериканците в мача. За второ попадение обаче нямаше време.

Така Испания тръгна с успех и три точки на Купата на Конфедрациите, с което оглави своята група. Другият двубой между Нигерия и Таити е днес.