Испания ликува с успех над Чехия в Лигата на нациите

Националният отбор по футбол на Испания спечели втори пореден мач от Лигата на нациите в неделя с победа над Чехия с 2:0, докато съперникът Португалия допусна гол след само след 57 секунди игра и загуби от Швейцария с 0:1.

Испания излезе напред в резултата в Малага след 24 минути, когато перфектно премерен пас на Марко Асенсио освободи Карлос Солер и той отбеляза.

Пабло Сарабия добави второто попадение в 75-ата минута, когато Испания се наложи над чешкия отбор, с който миналата седмица завърши наравно 2:2 в Прага.

Въпреки победата, Испания дължи няколко добри спасявания на вратаря Унай Симон. Той предотврати удар на Вацлав Черни в 18-ата минута, а две минути по-късно попречи на Ян Кухта.

Испания остава начело в група 2 на Лига А с осем точки от четири мача, а Португалия е с точка по-назад./БНТ