Испанец изхвърли Дел Потро от Australian Open

Испанският тенисист Роберто Баутиста Агут поднесе една от големите изненади в мъжката схема на Australian Open, след като отстрани световния номер 5 Хуан Мартин дел Потро.

Агут надделя над аржентинеца в драматична 5-сетова битка - 6:4, 3:6, 7:5, 4:6, 5:7, продължила почти четири часа.

Така испанецът, който е 62-и в ранглистата на ATP, се класира за третия кръг на турнира за първи път в кариерата си.

Роберто Баутиста Агут стигна до обрат, след като изоставаше с 1:2 сета. Той проби Дел Потро в деветия гейм на четвъртата част, след което изравни резултата при собственото сервис. В решаващия пети сет Агут отново спечели подаването на съперника си за 6:5, а веднага след това показа здрави нерви и не трепна, когато сервираше за мача.

Дел Потро завърши с 28 аса, но Агут направи 72 печеливши удара срещу едва 53 на аржентинския си съперник и това се оказа решаващо за успеха.

Следващият съперник на испанеца ще бъде победителят от мача между французина Беноа Пер и представителя на домакините Ник Киргиос.