Интер вкара Лацио в капана на „Меаца“ и го изхвърли от топ 4 (Видео)

Интер постигна седмата си поредна победа в Серия А и спечели за втори последователен път срещу пряк съперник в класирането, след като надви Лацио с 2:1 на „Джузепе Меаца".

„Нерадзурите" бяха хванати неподготвени от съперника си преди почивката и Томазо Роки наказа грешка в защитата, за да открие резултата в 30-ата минута. Попадението прекрати серията на Жулио Сезар от 281 минути суха мрежа в Серия А.

Домакините обаче съумяха с единствената си качествена атака по почивката да изравнят чрез Диего Милито, за когото голът бе осми в Калчото през сезона.

След паузата Интер примами наивния си съперник в собствената половина и на пръв поглед бе предал инициативата, но отбраната вече не допускаше пробив, а на контраатака се видя, че „орлите" могат да се пропукат от всички позиции. В крайна сметка Джампаоло Пацини изскочи зад защитата и с акробатично воле прехвърли Федерико Маркети за 2:1.

Така „нерадзурите" за първи път от периода ноември - декември 2008 постигна седем поредни победи в Серия А. Тогава под ръководството на Жозе Моуриньо отборът спечели в 8 последователни кръга.

Лацио пък остава без победа при визитите си на Интер на „Меаца" от 1998-ма година, когато надигра опонента си в зрелищен мач, завършил 3:5.

Интер се озова в топ 4 на Серия А за първи път през този сезон, след като носителите на Купата на Италия имат вече 35 точки и изпревариха именно Лацио, който остава с 33. Ювентус е лидер с 41, следван още от Милан с 40 и Удинезе с 38 пункта.

Мачът започна трудно за домакините, които в първите минути отстъпваха във владението на топката и по-рядко организираха акции към противниковата врата. Лацио сякаш се стремеше постепенно да се задържа в половината на опонентите си, без да налага особено високо темпо на игра.

В 12-ата минута „орлите" като нищо можеха да поведат в резултата, благодарение на груба грешка на Лусио, който през цялата първа част демонстрираше единствено липса на концентрация.

Бразилският бранител подари топката на Роки, който се откъсваше сам срещу вратаря и стреля моментално покрай плонжа на Жулио Сезар, но топката срещна гредата.

Интер изглеждаше респектиран от столичния клуб, но независимо от това играчите решиха да отвърнат на предизвикателството и събитията бяха изнесени в половината на Лацио. Въпреки лекото териториално предимство, което домакините успяха да натрупат, опасните удари по посока вратата на Федерико Маркети липсваха.

В 30-ата минута Лусио отново не бе адекватен в действията си и позволи на Роки да обстрелва Сезар, като този път нападателят на „орлите" не сбърка. Кристиан Ледесма разцепи отбраната на „нерадзурите" с пас по земята, Лусио закъсня да покрие Роки и той с прецизен удар по диагонала откри резултата - 0:1.

До края на първото полувреме нервните домакини трудно успяваха да вложат креативност и сериозен замисъл в действията си в предни позиции. Единственият път, когато Маркети трябваше да се намесва решително, беше при изскачането на Юто Нагатомо зад защитата, но вратарят на Лацио изпревари японеца и улови топката.

Противно на логиката обаче в 45-ата минута „нерадзурите" направиха красива многоходова атака, започнала от левия фланг и стигнала до дъгата на наказателното поле. Милито получи топката и направи отлично двойно подаване с Рикардо Алварес, което позволи на Принца да се озове на стрелкова позиция и да се възползва от нея - 1:1.

През второто полувреме в игра се завърна Уесли Снайдер, който досега лекуваше контузия, като Рики Алварес му отстъпи мястото си.

След почивката впечатление правеше настоятелната обсада, която Лацио приложи на противника си, независимо от факта, че резултатът бе равен и мачът се играеше на „Меаца". Футболистите на Еди Рея не застрашиха сериозно Жулио Сезар, но на няколко пъти си спечелиха пряк свободен удар около пеналтерията и внасяха напрежение с центрирания.

Като цяло в първия четвърт час липсваха изобщо сериозните ситуации пред някоя от двете врати, а привидно Лацио изглеждаше по-заинтересован от победата. Интер пък не следваше определен стил на игра, но „орлите" направиха услуга на съперника си и го провокираха да следва добре изпипаната тактика да контраатакува - нещо, което не се отдаваше често на „Меаца".

И наистина, макар и след грешка в противниковата отбрана, „нерадзурите" осъществиха пълния обрат - Хавиер Санети даде дълъг пас с глава, който изненада защитниците на Лацио и те оставиха Пацини да изскочи сам срещу Маркети. Акробатичният прехвърлящ удар на Лудия матира стража на „орлите" и изведе напред Интер - 2:1.

Мирослав Клозе можеше да възстанови статуквото на терена съвсем бързо, след като бърза атака на Лацио хвана неподготвени Валтер Самуел и Лусио, но бившият нападател на Байерн от точката за дузпа прати топката право в ръцете на Сезар.

Ролите от първото полувреме се размениха, след като „орлите" задържаха играта пред полето на Интер, но действаха припряно и не успяваха да намерят пролуки в отбраната на „нерадзурите". Ентусиазмът на гостите обаче не трая особено дълго, след като с по-големия си опит играчите на Клаудио Раниери успяха да успокоят темпото.

В заключителните минути не се стигна до нови голови положения и Интер измами Лацио, за да го измести от 4-тото място.