Интер се развихри и разпиля Палермо (ВИДЕО)

Интер прекрати серия от три поредни загуби на всички фронтове и победи с 3:0 един от най-добре представящите се отбори в последните два месеца – Палермо – пред слабо населените трибуни на стадион „Джузепе Меаца“.

„Нерадзурите“ поне за кратко накараха феновете си да забравят за нелепата загуба с 0:1 от Наполи на четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия по-рано през седмицата. Палермо продължава да търси първата си победа като гост на Интер в Серия А, като в исторически план сицилианците само веднъж са побеждавали съперника си при визита – 2:1 за Купата през 1980-та година.

Както се случи и при последните три отбелязани гола от Интер на „Меаца“ в шампионата, центриране от корнер се оказа ключово оръжие за „нерадзурите“. Джердан Шакири фалцира топката, отдалечавайки я от вратата, като непокритият Фреди Гуарин с глава забоде кълбото в долния ляв ъгъл. Вратарят Стефано Сорентино не помръдна, но защитник не можа да избие до близката греда, защото напусна непредвидливо поста си – 1:0.

Основният реализатор на Интер Мауро Икарди игра на високо ниво и отбеляза с мощен шут от десетина метра за 2:0 в 66-ата минута, след като бе оставен непокрит в наказателното поле и се възползва от подаване на Марсело Брозович.

Икарди отново бе на правилното място в 88-ата минута, когато на близката греда засече добро центриране отдясно на Гуарин за крайното 3:0.

Аржентинският нападател на „нерадзурите“, който влезе в открит спор с феновете миналата седмица при загубата с 1:3 от Сасуоло, не отпразнува попаденията си. Той вече има 13 гола в Серия А през този сезон и дръпна с един на второ място при голмайсторите спрямо Жереми Менес от Милан и Гонсало Игуаин от Наполи, които не се разписаха този уикенд. Единствено Карлос Тевес от Ювентус има повече голове от Икарди – 14, записвайки последния при успеха на „Старата госпожа“ над Милан с 3:1 в събота вечер.

Палермо се намираше в серия от 13 мача, в които неизменно бележеше поне по един гол – за последно тимът не се разписа при загубата с 0:3 от Ювентус на 26-ти октомври миналата година, като оттогава бе отбелязал 27 попадения.

Интер събра 29 точки и зае 10-та позиция в класирането, като същият актив имат още три отбора – Дженоа, Сасуоло и Милан, макар „грифоните“ да са с мач по-малко. Палермо остава осми с 30 пункта, след като записа едва трета загуба в последните 13 кръга (другите две са при визитите на едни от най-силните домакини Ювентус и Фиорентина).

Аржентинското дуо на сицилианците Пауло Дибала и Франко Васкес със съответно 11 и 6 гола на сметките си имаха основен принос за възхода на тима, но главно през второто полувреме на „Меаца“ разочароваха при чистите положения.

В самото начало на втрата част Палермо изпусна три стопроцентови ситуации за гол в рамките на една атака и за период от десетина секунди. Дибала предпочете да не завърша с удар добро извеждащо подаване в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията за Пауло Барето, който не можа да нанесе чист удар заради намесата на вратаря Самир Ханданович.

Топката не бе изчистена и попадна на крака на Мато Хахало, който веднага стреля от десетина метра, но стражът на „нерадзурите“ успя от легнало положение да избие топката в гредата. Андреа Ранокиа не реагира адекватно и не можа да изчисти, оставяйки кълбото да иде в обсега на Дибала. Голмайсторът на Палермо обаче по необясним начин от два метра на празна врата не можа да намери очертанията и да изравни резултата.

Paulo Dybala Incredible Miss !! Inter vs...by enteritament

Интер отговори на предизвикателството подобаващо и премести играта в противниковото наказателно поле, като между 56-ата и 58-ата минута на два пъти гредата спаси сицилианците от втори гол.

След като през първата част Родриго Паласио изпусна при удар с глава от добра ситуация, колегата му в атака Мауро Икарди за малко не се разписа с глава извън границите на наказателното поле. Прехвърлящият изстрел обаче срещна страничната греда, а малко по-късно след центриране от корнер на Шакири Ранокиа разтресе напречния стълб също с глава.

Паласио така и не успя да се разпише в своя мач номер 100 за Интер и 200 в италианския елит.