Барселона не сбърка в Билбао и вече е само на точка от Реал (ВИДЕО)

Отборът на Барселона победи Атлетик (Билбао) в голово шоу на "Сан Мамес" с 2:5 и по този начин събра актив от 53 точки и вече е само на една от лидера Реал Мадрид.

Отборът на Атлетик (Билбао) остава на 13-тата позиция със спечелените до момента 23 пункта.

Меси и Суарес дадоха преднина на тима си с голове в 15-тата и 26-тата позиция, Рико върна едно попадение в 59-тата, последваха нови два гола за каталунците, като първо Де Маркос си отбеляза автогол в 62-рата, а след това Неймар в 64-тата на практика решиха мача. Адурис върна интригата в 66-тата, а Родригес оформи крайното 2:5 четири минути преди края.

Ернесто Валверде заложи на Ирайзос, Хосе, Балензиага, Ечейта, Лапорте, Сусаета, Рико, Адуриз, Муниаин, Маркос и Лопес.

Луис Енрике започна срещата с Браво, Матьо, Алвес, Пике, Алба, Шави, Ракитич, Бускетс, Меси, Суарес и Неймар.

Срещата започна с натиск на домакините, като дори се стигна до рисковано връщане на Жерар Пике към Клаудио Браво още във втората минута, но стражът се справи с трудната топка.

През първите 10 минути Атлетик (Билбао) бе по-настоятелният тим, като играчите на Ернесто Васверде често опитваха да притеснят Браво, но защитата на Барса се представяше добре.

Обратно на показана игра Барселона поведе в резултата след 15 минути игра, след като Лионел Меси изпълни добре пряк свободен удар, а стражът на домакините Горка Ирайзос не се прави добре и позволи топката да влезе по куриозен начин във вратата му.

Четири минути по-късно Браво трябваше да се намесва решаващо, след като Аритс Адурис се възползва от чудесно центриране от пряк свободен удар и насочи топката по посока на вратата, но стражът бе на мястото си.

Минута по-късно, при следващата атака на Барса, Меси центрира великолепно към Луис Суарес, но ударът с глава бе отразен от Ирайзос.

в 26-тата минута Суарес все пак се разписа. Нападателят реализира третото си попадение в Примера от началото на сезона, след като получи пас от Неймар на границата на наказателното поле и с прецизен удар удвои аванса на тима си.

15 минути преди края отново Меси бе в центъра на поредната "синьо-червена" атака. Аржентинецът изведе по прекрасен начин с глава Шави в наказателното поле, испанецът центрира към Суарес, но последния не успя да нанесе достатъчно прецизен удар.

Само минута по-късно "лъвовете" можеха да намалят резултата, след като Браво излезе неразчетено при едно центриране и Адурис стреля по посока на опразнената врата, но ударът му с глава срещна левия стълб на Барселона.

До края на частта двата тима не създадоха повече голови опасности и на почивката резултатът остана 2:0.

Барселона не позволи на Атлетик да наложи натиск през втората част, по подобие на първата, и взе контрола в срещата от първия съдийски сигнал.

Първото по-чисто положение бе пред възпитаниците Луис Енрике. Суарес бе в наказателното поле на домакините и опита да подаде на Меси, но Аржентинеца се размина с топката и не можа да направи резултата класически в полза на "синьо-червените".

В 62-рата минута Микел Рико върна Билбао в срещата, след като се възползва от лошо изчистване на Браво при шут на Адурис и резултатът бе намален до 1:2.

Само 2 минути по-късно Барселона върна преднината си от два гола, след като Суарес проби от ляво, центрира към Неймар, топката прехвърли бразилеца и се озова на крака на Меси, който направи резултата 3:1.

Не бяха изминали и 90 секунди и Неймар реши всичко в срещата с четвъртия гол за тима си в срещата. иван Ракитич проби добре през центъра на терена, след което подаде към бразилският нападател, който се бе включил добре от ляво и с прецизен изстрел по диагонала разултатът стана 4:1.

Шоуто на "Сан Мамес" не бе приключило и Адурис намали за 2:4, след като нападателят бе изведен в дясната част на наказателното поле на гостите и с удър в близкия ъгъл на Браво остави надеждите на съотборниците си, за точка от срещата, живи.

В 75-тата минута Билбао остана с човек по-малко, след като Хабиер Ечейта получи директен червен картон, тъй като шпагатът му срещу Суарес закъсня и бутоните му спряха в коляното на уругваеца.

Педро Родригес замени уругваеца 10-тина минути преди края и дори успя да отбележи гол четири минутие преди да изтекът редовните 90. Меси подаде добре към Бускетс, който продължи към намиращия се почти на голлинията Родригес и за последния остана само да сложи крака си на пътя на топката - 2:5.

До края на срещата Неймар можеше да реализира второто си попадение в мача, но и без него Барселона се поздрави с победата и със спечелените три точки вече е само на една зад лидера Реал Мадрид.