Интер се разправи с исландци в Лига Европа

снимка: inter.it

Италианският гранд Интер може да се счита за почти сигурен участник в групите на Лига Европа, след като разгроми с 3:0 исландския Стярнан като гост в плейофите на турнира.

Това бе и първи официален мач за "нерадзурите" през този сезон, като възпитаниците на Валтер Мацари си осигуриха комфортен аванс преди реванша.

Разликата в класите между двата съперника бе очевидна и Интер не срещна никакви трудности, за да се поздрави с успеха срещу далеч по-скромния тим на домакините, които станаха известни с оригиналните си идеи за празнуване след отбелязан гол.

Снощи обаче футболистите на Стярнан нямаха поводи за радост, след като Мауро Икарди откри за Интер в края на първото полувреме (41'), а новото бразилско попълнение Додо удвои преднината на гостите малко след почивката (48').

Крайното 3:0 в полза на Интер бе оформено от Данило Д'Амброзио в 89'. Реваншът в Миланов е следващата седмица.