Интер продължава да мечтае след доминация на "Фриули" (видео)

Отборът на Интер мечтае все по-силно за участие в Шампионската лига през следващия сезон, след като днес "нерадзурите" направиха важна стъпка към безценното трето място в Серия А.

"Нерадзурите" изковаха успех с 3:1 при гостуването си на Удинезе в среща от отложения 33-и кръг на Калчото, като по този начин постигнаха победа над един от преките си конкуренти за крайната цел. Уесли Снайдер наниза две попадения за Интер, а един гол добави и Рики Алварес. Точен за "фриуланите" още в 6' бе Данило.

По този начин Интер увеличи активa в Серия А на 52 точки, което позволи на миланския гранд да изпревари Рома в таблицата и да се изравни с днешния си съперник. По-важното е, че Интер се доближи на само 3 точки зад Лацио, който все още заема третата позиция, въпреки днешната си загуба в Новара. Удинезе от своя страна също има 52 точки, а Наполи се изкачи на четвърто място с 54.

Диего Форлан и Хавиер Санети не бяха в групата на Интер за днешния двубой, а наставникът Андреа Страмачони заложи на схема с един нападател в лицето на Диего Милито. Уесли Снайдер и Рики Алварес помагаха на Принца, а Камбиасо, Станкович и Гуарин оформиха гръбнака на халфовата линия. Удинезе пък отново бе предвождан от своя вездесъщ капитан Антонио Ди Натале.

Срещата на "Стадио Фриули" започна обещаващо за домакините, като Удинезе разпечата пазената от Жулио Сезар врата след само 6 минути игра. Тото Ди Натале пусна изящен пас с пета към свой съотборник, който от своя страна комбинира с Данило. Бразилецът завърши брилянтната атака с мощен щут и не остави шансове на своя сънародник, извеждайки своя тим напред в резултата.

Отговорът на Интер обаче последва само четири минути по-късно, когато "нерадзурите" изравниха. Диего Милито чукна топката към Уесли Снайдер, който стреля в десния долен ъгъл на вратата, отбелязвайки едва втория си гол в Серия А за сезона. Тук с вина за попадението бе и вратарят Самир Ханданович, който можеше да се намеси по-добре.

Комбината Милито - Снайдер отново проработи в 28', когато Интер стигна и до гол преднина. Принца подаде точно на холандеца в наказателното поле на Удинезе, а Снайдер по майсторски начин копна топката зад Ханданович, насочвайки я към мрежата за 1:2. До края на полувремето Интер нанесе и още един удар по своя съперник, като това се случи в 37'. Рикардо Алварес си поигра с Данило и технично с десния крак насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата, умело вкарвайки за 1:3.

След почивката нищо на "Стадио Фриули" не се промени, като Интер задържа солидния си аванс от две попадения, докато домакините нямаха сили, а и идеи как да матират отбраната на гостите. Чистите шансове за отбелязване на гол липсваха, а Интер умело изчака последния съдийски сигнал, като футболистите на Страмачони се поздравиха с трети успех в последните си пет мача.

За Удинезе пък това е трети пореден мач без победа, като за последно "фриуланите" спечелиха с 3:1 срещу Парма.