Фиорентина зашлеви Луис Енрике (видео)

Фиорентина изненада неприятно Рома насред „Стадио Олимпико", като победи „вълците" с 2:1 в италианската столица.

Точни за гостите бяха Стеван Йоветич в самото начало на срещата и Андреа Ладзари в нейното продължение. За Рома едно попадение върна капитанът Франческо Тоти в 71-та минута.

Поражението отдалечи футоблистите на Луис Енрике до заветното трето място, даващо право на участие в Шампионската лига.

Те записаха втора поредна загуба и общо трета в последните си пет срещи и с актив от 50 точки се смъкнаха на 7-мо място, след като Интер и Наполи спечелиха своите мачове.

Фиорентина пък вече четири срещи не познава вкуса на поражението и се изкачи на 14-та позиция с 41 точки.

Срещата започна повече от добре за гостите, които още във 2-та минута поведоха след попадение с глава на Стеван Йоветич. Асистира му Андреа Ладзари.

Само две минути по-късно черногорецът можеше да вкара второ попадение, след като Чезар Натали му свавли топката с глава, но от много близка дистанция Йоветич прати топката в аут.

След това обаче домакините се опомниха и първо шут на Леандро Греко от дъгата пред наказателното поле бе отразен от Артур Боруц, а след това и Франческо Тоти от пряк свободен удар стреля вдясно от вратата на полския страж.

До края на полувремето Рома се опита да търси изравняване на резултата, но трудно достигаше до голови ситуации и се ограничи предимно с изстрели от далеч.

По чистите положения се откриха пред „виолетовите", но удари на най-дейния през първата част на терена Стеван Йоветич и Алесио Черчи бяха отразени с вещина от Джанлука Курчи.

През втората част флорентинци се прибраха в своята половина и напълно предоставиха инициативата на Рома. „Вълците" обаче продължаваха да изпитват трудности да преодолеят отбраната на своите противници.

И докато обрачът около вратата на Боруц се затягаше гостите, футболистите на Делио Роси отговориха само с два далечни изстрела на Ладзари и Йоветич, които обаче изобщо не затрудниха Курчи.

Рома все пак успя да стигне до изравнително попадение в 71-та минута. Тогава да шут на Фернандо Гаго от около 20 метра се отклони в капитана Франческо Тоти и заблуди стража на Фиорентина, за да се оплете топката в неговата мрежа.

Домакините потърсиха и пълния успех, но изстрел на Тоти по диагонала вляво бе отразен от Артур Боруц. Фиорентина успя да отговори само с един неточен удар с глава на Амаури след корнер.

И точно когато по всичко изглеждаше, че точките ще бъдат поделени гостите нанесоха своя удар. Във втората минута на даденото от съдията продължение Адем Ляич стреля, Курчи изби, но кълбото попадна у Ладзари и той не сбърка - 2:1 за "виолетовите".

Няколко секунди по-къно Освалдо получи червен картон и Рома завърши мача в намален състав.