Интер пак не сбърка, но Юве и Рома се изложиха (ВИДЕО)

Интер продължава да бъде единственият отбор в Италия с пълен актив от точки, след като тази вечер постигна пета поредна победа в Серия А, отново с 1:0, този път на стадион „Джузепе Меаца“ срещу Верона.

Единственото попадение реализира Фелипе Мело в 56-ата минута, възползвайки се от подаване на другото лятно попълнение Алекс Телес. Така с 15 точки от 5 кръга „нерадзурите“ са еднолични лидери с аванс от 3 пункта пред втория Фиорентина.

По същото време „виолетовите“ спечелиха с 2:0 домакинството си на Болоня с голове на Якуб Блашчиковски и Калинич. Голямата изненада в кръга обаче дойде от Торино, където Ювентус стигна само до равенство 1:1 срещу Фрозиноне и намекна, че не е излязъл напълно от мини-кризата, в която се намира от началото на сезона.

Новият нападател на шампионите Симоне Дзадза откри резултата в 50-ата минута, но Бланшар в 92-ата сензационно възстанови равенството и лиши домакините от трета поредна победа във всички турнири.

Юве с 5 точки се намира на 13 място, а Фрозиноне, за който Александър Тонев игра 20 минути, спечели първия си пункт в италианския елит.

Рома пък отстъпи с 1:2 гостуването си на Сампдория и няма победа в три последователни срещи. Едер откри за генуезците, а Мохамед Салах се разписа за 1:1, но автогол на Костас Манолас донесе трите точки на Самп.

Рома с 8 точки е вече девети в класирането, а Сампдория е на пето място с 10 пункта, колкото имат Торино и Киево