Челси и Арсенал безпощадни за Купата (ВИДЕО)

Лондонските грандове Челси и Арсенал записаха важни победи в първите си мачове от турнира за Купата на лигата в Англия. „Сините“ имаха далеч по-леката задача да се справят с Уолсоу и спечелиха с 4:1 гостуването си на третодивизионния отбор, докато Арсенал срази с 2:1 като гост градския си съперник Тотнъм.

Матьо Фламини откри резултата за „топчиите“ в 26-ата минута, а Колъм Чеймбърс си вкара автогол в 56-ата, за да възстанови равенството. В 78-ата обаче Фламини отново се разписа и осигури сладката победа за своя отбор, след която „артилеристите“ се класираха на осминафиналите.

Aрсенал се намираше в серия от две загуби (от Динамо (З) и Челси), като не бе допускал трета поредна от април 2010 година и сега също се опази от подобно негативно „постижение“.

Рамирес вкара първия гол за Челси срещу Уолсоу, а Лоик Реми покачи на 2:0 в 41-ата минута, малко преди О'Конър да намали за домакините. Кенеди Нунес записа името си сред голмайсторите в 52-ата минута, а в добавеното време Педро Родригес също намери верния път към мрежата.