Интер и Барселона не успяха да си отбележат гол

снимка: ройтерс

Интер и Барселона завършиха 0:0 на „Джузепе Меаца" в среща от група F на Шампионската лига. Срещата се очакваше с голям интерес след трансферите на Ибрахимович и Ето'о, но и двамата нападатели не успяха да се разпишат.

Срещата започна бурно и в първите 15 минути двата тима си размениха няколко удара. Първо Меси с глава притесни Жулио Сезар, а след това Ибрахимович стреля в аут от много удобна позиция. За домакините Майкон шутира силно в аут извън наказателното поле.

"Каталунците" владееха инициативата бяха по-добрия отбор на терена, а домакините разчитаха предимно на контра атаки насочени към Милито и Ето'о.

В края на полувремето Барса имаше две нови възможности за гол. Първо Кейта не уцели вратата, а след това Меси стреля много опасно от границата на наказателното поле, но Жуило Сезар изби в корнер.

В началото на второто полувреме удар на Уесли Снайдер мина много близо до страничната греда на Валдес. След това домакините предоставиха инициативата на испанския шампион, който установи натиск и стигна до няколко добри възможности, но липсваше завършващият удар.

Жозе Моуриньо смени неубедителния Съли Мунтари с Деян Станкович, а Гуардиола пусна в игра Иниеста на мястото на Анри. Младите Балотели и Сантон също влязоха на терена, за да раздвижат малко играта на „нерадзурите", но Интер тръгна да пази резултата и срещата завърши 0:0.

В другата среща от групата Динамо (Киев) обърна като домакин шампиона на Русия Рубин (Казан) с 3:1.