Арсенал с обрат за победа срещу Стандарт Лиеж

снимка: daylife.com

Отборът на Арсенал постигна много трудна победа като гост на Стандарт Лиеж в първа среща от Група Н на Шампионската лига. Англичаните обърнаха резултата от 0:2 до 3:2, за да грабнат трите точки.

Домакините поведоха с 2:0 само в пърите пет минути на мача. Мангала откри във 2-ата минута, а само три по-късно Йованович беше точен от дузпа. Белгийците продължиха да играят добре, като пропуснаха още няколко положения. В края на полувремето гостите стигнаха до гол. Бендтнер успя да намали за 1:2 в 45-ата минута.

През втората част Арсенал направи всичко възможно да обърне резултата, като усилията на "артилеристите" бяха оползотворени в края на срещата. В 78-ата минута Вермаален изравни, а в 81-ата Едуардо донесе успеха за тима си.

В другата среща от групата Олимпиакос победи като домакин АЗ Алкмаар. Точен за гърците беше Торосидис в 79-ата минута.