Инна Ефтимова спечели турнира в София

Инна Ефтимова спечели бягането на 100 метра за жени на турнира по лека атлетика "Нови Звезди" в София и покри норматив за участие на европейското първенство в Цюрих през август.

Това беше първо състезание за Ефтимова, след като изтърпя наказание лишаване от състезателни права за две години заради употреба на допинг.

Инна Ефтимова победи във финала на дисциплината на стадиона на НСА "Васил Левски" с 11.40 секунди, но при попътен вятър от 2.6 метра в секунда.

Преди това в сериите Ефтимова даде време от 11.45 сек (+0.8 м/сек), с което си осигури старт на най-голямото европейско атлетическо събитие за сезона. Квотата за участие в европейското първенство е 11.60 секунди.

На второ място в бягането на 100 метра се класира Полина Кираджиийска с 12.18 секунди, а трета е Галина Николова с 12.32 секунди.