Инна Ефтимова грабна злато на Балканиадата

снимка: Facebook

Българската спринтьорка Инна Ефтимова спечели титлата на 200 метра на 73-ата Балканиада по лека атлетика за мъже и жени, която се провежда в Питещ (Румъния).

Организатор на състезанието, в което за първи път участие взимат атлети от 15 държави, е Румънската атлетическа федерация и Асоциацията на балканските атлетически федерации (АБАФ).

Ефтимова, която вчера финишира втора на 100 метра, днес победи на 200 метра с 23.99 секунди при насрещен вятър от -3.7 м/сек. Втора и трета завършиха съответно Андриана Фера (Гърция) с 24.06 секунди и Лучия Покош (Хърватия) с 24.09 секунди.

Втората българка на 200 метра Мария Данкова се нареди девета с 24.90 секунди.

При мъжете на 200 метра Петър Кременски (България) е пети с 21.75 секунди, а Красимир Брайков - шести с 21.77 секунди. Шампион стана Рамил Гюлиев (Турция) с 21.04 секунди.

Силвия Дънекова, която вчера стана шампионка на 3000 метра стипълчейз, днес спечели бронз на 1500 метра. Тя финишира трета с 4:26.54 минути. Яна Георгиева (България) остана шеста с 4:27.93 минути. Победителка стана Флорина Пиердевара (Румъния) с 4:24.95 минути.