Инфарктна победа прати Манчестър Сити на върха

Манчестър Сити постигна инфарктна победа с 2:1 срещу Суонзи в среща от 16-ия кръг на Висшата лига и така нанесе поредно поражение на "лебедите", които бяха водени в този мач от Алън Къртис, който е в ролята на временен наставник.

По този начин "гражданите", които стигнаха до успеха си на своя "Етихад Стейдиъм", изместиха Лестър от лидерската позиция във Висшата лига, макар и може би временно. Отборът има в актива си 32 точки. Бони откри за домакините в 26-ата минута, но Гомис изравни в 90-ата минута и се виждаше как срещата ще финишира при реми, но в продължението Туре донесе успеха на домакините след щатлив рикошет.

Още в първите минути гостите започнаха силно и имаха чудесен шанс за откриване на резултата, но ударът на Сигурдсон в 5-ата минута бе спасен от Харт. Няколко минути след това отново исланецът бе в светлините на прожекторите, след като бе намерен на добра позиция, но отново не успя да преодолее стража на домакинския тим В 25-ата минута пък след удар на Навас се наложи Уилямс да се намесва решително и да блокира топката. Минута след това Сити все пак откри резултата чрез Бони, след като засече с глава топката, след центриране на Навас от корнер. Той обаче не се зарадва след гола заради уважение към бившия си отбор.

В 28-ата минута Сигурдсон засече топката след центриране на Аю, но ударът му мина на сантиметри от гредата.  До почивката нямаше повече попадения и резултатът остана непроменен.

След нея обаче Суонзи започна уверено и в 50-ата минута Отаменди се намеси решително след удар на Сигурдсон и блокира топката. Две минути след това пък Фабиански бе страхотен и парира топката след удар с глава на Яя Туре, който бе насочен в близкия му ъгъл. През следващите минути нямаше нищо кой знае какво като положения пред двете врати и темпото на игра се успокои.

Малко преди края на мача гостите вкараха, но съдията не зачете гола заради нарушение срещу Харт, но Гомис попари Сити в 90-ата минута и така донесе точката на тима си. Фернандес намери французина зад отбраната и той от близка дистанция бе безгрешен и прати топката в мрежата на Харт с топовен удар в посока близката греда.

В продължението обаче Туре донесе успеха на тима си. Той навлезе в наказателното поле и отправи удар по посока далечния ъгъл, като рикошет помогна на топката да излъже Фабиански и така Сити стигна до успеха.