Инфарктен успех за Левски във Варна

Купата е синя!

Черно море порт Варна загуби инфарктно от Левски с 84:86 в мач  от редовния сезон на НБЛ. Гостите стигнаха до успеха успеха с два точни наказателни  удара на Брендън Хийт 4.6 секунди преди края.

Двата отбора изиграха интересна първа част. Столичани успяха да поведат с 4:0, но след две последователни тройки на Асен  Великов и Педжа Стаменкович домакините поведоха с 6:4. Играта  вървеше равностойно, но с тройка на Дамян Кандич Черно море порт Варна поведе с 5 точки при 15:10 и успя да запази този аванс до край на първата част.

През първата четвърт след близо 4 минути игра в сектора на  привържениците на Левски възникна напрежение след провокация от  фен, но всичко се размина без инциденти. Феновете на гостите  напуснаха залата след възникналия проблем.

В началото на втората част и двата отбора допускаха много  грешки, а стрелбата им не бе на ниво. В средата на втората  четвърт домакините водеха с 6 точки - 30:24, но малко повече от  4 минути преди почивката с тройка на Джумейн Джоунс Левски  намали изоставането си на само точки - 29:30.

Две минути и 20  секунди преди почивката гостите отново поведоха при 35:34, но  играчите на Черно море порт Варна отвърнаха мигновено с тройка  на Педжа Стаменкович за 37:35. На почивката резултатът бе 40:37  за домакините. През първите две части играчите на Левски показа  изключително лош процент при стрелбата от зоната за три точки,  след като от седем опита реализираха само един път.

След минута и 40 секунди игра в началото на третата част  гостите успяха да изравнят при 41:41, след което и поведоха в  резултата - 44:41. Домакините изравниха при 44 равни, а малко  след средата на третата част поведоха с 5 точки - 55:50. Минута  и половина преди края на третата четвърт баскетболистите на  Левски изравниха резултата при 62:62. Преди последната решителна четвърт гостите водеха с 1 точка - 65:64.

Последната част започна с размяна на по една тройка на Пламен  Алексиев за Черно море порт Варна и Лайънъл Чалмърс за Левски.  След 2 минути игра резултатът отново бе равен - 70:70, след  което "сините" поведоха с 5 точки - 75:70. В средата на частта  резултатът бе равен 75:75. Последваха близо три "празни" минути, в които двата отбора допускаха много грешки и не успяха да си  отбележат кош.

Две минути преди края за пет лични нарушения игра напусна Милян Пупович от Черно море порт Варна, който завърши  мача с 16 точки и 8 борби. 54 секунди преди края с тройка Левски успя да изравни резултата при 82:82. 4.6 секунди преди края Левски поведе с 2 точки след да  наказателни удара, реализирани от Брандън Хийт.

Домакините  успяха да организират последна атака, но Великов, който завърши  с "дабъл дабъл" със 17 точки и 10 асистенции, пропусна и това се оказа решаващо.