Инфарктен успех за Левски над Балкан

снимка: balkanleague.net

Левски спечели драматично с 98:94 (27:25, 27:19, 17:31, 27:19) у дома срещу Балкан (Ботевград) в българското дерби от редовния сезон в Балканската лига по баскетбол.

В столичната зала "Универсиада" "сините" се представиха по-силно в нападение и след по-добра игра във втората и четвъртата част се поздравиха с крайния успех в оспорвания до последната секунда двубой.

Гостите от Ботевград реализираха 16 изстрела от зоната за три точки, но силната игра и изключително точния мерник на Брендън Хийт в последния период донесе победата в полза на столичани.

Отборът, воден от старши треньора Константин Папазов, трябва да победи Сигал Прищина навън, за да завърши втори в класирането след лидера Галил Гилбоа. Брендън Хийт беше най-резултатен и завърши с 30 точки и 6 асистенции.

Христо Захариев добави 17 точки за Левски, а неговият съотборник Лайънъл Чалмърс реализира 11 точки. За гостите Лоугън Стуц вкара 20 точки и овладя 13 борби, а Тенчо Тенчев добави 18 точки.

Балкан ще трябва да мине през плейофите по пътя си към финалната четворка в регионалния турнир.

"Мач, който беше важен, и ние го изиграхме като такъв. Важните двубои се печелят със защита, а ние се опитахме се да победим с нападение. В днешния двубой беше важно кой ще вкара повече точки. Доволен съм от представянето ни", заяви треньорът в Левски Тони Дечев след срещата, цитиран от БТА.