Лидерите на Изток падат, Фил Джаксън на кадем за Никс

Ню Йорк Никс постигна победа с 92:86 над Индиана Пейсърс в мач от Националната баскетболна асоциация. Това е първи двубой след назначаването на легендата Фил Джаксън за президент на клуба. По този начин тимът регистрира седма поредна победа, което е клубен рекорд за сезона. Никс е на 3-о място в Атлантическата дивизия с 28 победи и 40 поражения, докато "пешеходците" инкасираха 18-а загуба от 68 мача, но остават лидери на Изток.

Кармело Антъни вкара 34 точки за победителите, а Ланс Стивънсън завърши с 21 точки и 9 борби за Индиана. Пред погледа на Джаксън, домакините направиха вихрено първо полувреме, в което доминираха тотално. В средата на втората четвърт серия от 12:0 точки в полза на Никс им осигури контрол върху двубоя.

Вторият в Източната конференция Маями, също претърпя поражение. Без ЛеБрон в състава "горещите" отстъпиха с 96:101 при гостуването си на Бостън Селтикс. Селтикс прави един от най-слабите си сезони и почти сигурно пропуска плейофите. Раджон Рондо вкара два наказателни удара в последната минута и осигури спокойствието на домакините. Гардът на домакините завърши мача с 9 точки, 15 асистенции и 10 борби.

Лидерът на гостите от Флорида ЛеБрон Джеймс пък не игра, тъй като получи силни мускулни спазми след успеха над Кливланд със 100:96 преди една нощ, когато пък реализира 43 точки. Бостън прекъсна серията си от пет поредни загуби, а Маями остават на 2-а позиция в Източната конференция с баланс 46/20.

Сан Антонио Спърс отнесе Лос Анджелис Лейкърс със 125:109 в "Стейпълс Сентър". "Шпорите" продължават да бъдат без конкуренция на върха в Западната конференция с 51 победи и 16 поражения. Тони Паркър вкара 25 точки, а Кахви Леонард добави 22 и 10 борби. Сан Антонио регистрира и 7-а поредна победа срещу този съперник, намиращ се в най-лошия сезон в историята си, предпоследен на Запад. Дани Грийн вкара 16 за Спърс, а Тим Дънкан имаше принос от 12 точки и 16 борби. Тимът им пък не е губил мач от 21-и февруари. Сега за отбора остава предизвикателството да се бори за 1-ото място в цялата Лига с Индиана.

Торонто Раптърс уверено върви към първата си титла в дивизията, откакто тимът е приет в НБА. Канадците се наложиха над Ню Орлиънс като гости със 107:100 с 31 точки на ДеМар Дерозан, както и с шест точки в последните две минути на Грийвис Васкес срещу бившия му отбор. Кайл Лоури наниза още 23, а Адмир Джонсън се отличи със 17. Васкес се намеси при 94:94, когато вкара пет точки за период от 36 секунди.