Илиян Евтимов и Шалон със загуба във Франция

Илиян Евтимов игра 41 минути при загубата на Шалон в първенството на Франция по баскетбол за мъже. Шалон загуби у дома от Нантере с 99:109 точки след две продължения в мач от 25-ия кръг и е на второ място в класирането с 20 победи и 5 загуби, информира БТА. Евтимов завърши с 16 точки, 6 борби и 2 асистенции.

В първенството на Турция Олин Едирне, където играе българският национал Филип Виденов, загуби като гост от Мерсин с 81:91 точки в мач от 26-ия кръг. Виденов бе титуляр, игра 38 минути и записа 17 точки, 6 асистенции и 3 борби. Олин Едирне е на 14-то място в класирането от 16 отбора със 7 победи и 19 загуби.

Кавала, с Чавдар Костов и Александър Янев в състава си, претърпя поражение от Олимпиакос с 60:85 точки в мач от 25-ия кръг на гръцкото баскетболно първенство. Така кръг преди края на сезона Кавала заема 6-та позиция във временното класиране с 12 победи и 11 загуби. Костов и Янев играха съответно 18 и 11 минути и завършиха с по 3 точки.

Поредният си силен мач за Фени Индъстри изигра Иван Лилов. Фени се класира за финала в македонското първенство, след като надигра Лирия като гост с 84:75 точки и спечели полуфиналната серия с 3:0 победи. 20 секунди преди края Лилов отбеляза тройка, а след това и два наказателни удара.

Радослава Бъчварова и нейният Юнион Ено постигнаха успех в предпоследния кръг от редовния сезон на френското първенство. Тимът на българката успя да надиграе Ница като гост с 84:70 точки. Така кръг преди края Юнион Ено дели 5/8 място с актив от 13 победи и 12 загуби. Бъчварова беше титуляр, игра 20 минути завърши с 6 точки и 6 борби.