Илиан Илиев: Напрежението при нас прекрачи всякакви норми

снимка: levski.bg

Наставникът на Левски Илиан Илиев за пореден път призна, че в последно време тимът му е под огромно психологическо напрежение, но остана доволен от класирането на тима за полуфиналите в турнира за Купата на България.

Левски загуби от Литекс в Ловеч с 1:2, въпреки че бе повел в резултата с попадение на Дъстли Мюлдер през първата част. Благодарение на успеха с 1:0 в София обаче "сините" продължиха напред.

"В седмицата преди мача бяхме поставени в трудна ситуация от психологическо естество, но показахме, че можем да играем футбол. Направихме груби грешки, особено при втория гол. Напрежението е голямо и това е в реда на нещата при Левски, но през последните два дни то прекрачи границата на нормалното.

Това, което бяхме замислили обаче се получи - да стоим далеч от нашата врата. Знаехме, че ще ни е трудно да се противопоставим в дефанзивен план на Литекс, но успяхме да се справим. При нас спокойствие не може да име, но дано успехът ни върне увереността.

Нека първо починем и тогава ще мислим за следващите мачове", сподели Илиан Илиев минути след края на битката в Ловеч.