Ибра и Жиняк се развихриха при равенство между ПСЖ и Марсилия

Олимпик (Марсилия) и Пари Сент-Жермен не успяха да се победят в неделната вечер на „Велдром" и завършиха наравно 2:2 в среща от 8-ия кръг на френската Лига 1.

Андре Пиер-Жиняк даде аванс на домакините в 17-ата минута, но в 23-ата Ибрахимович изравни. Две минути по-късно отново бившият нападател на Милан стигна до нов гол след пряк свободен удар, но в 32-ата отново кошмарът на ЦСКА Жиняк отбеляза изравнителния гол.

Благодарение на равенството Олимпик остава начело в класирането, като има 19 точки. ПСЖ пък остана непобеден, като единственият друг отбор без загуба е Лориен. Парижани обаче са втори с 16 точки, след като регистрираха 4 равенства до момента.

Срещата започна по-добре за домакините, които от самото начало търсеха ранно попадение. Това се случи в 17-ата минута. Карлес Кабуре пусна страхотен пас към Жиняк в половината на ПСЖ. Централният нападател направи чудесен пробив, като буквално разпиля Алекс. Той влезе в наказателното поле и стреля между краката на защитника и успя да реализира в долния десен ъгъл на Сиргу - 1:0 за домакините.

В 23-ата минута обаче Ибрахимович върна своя тим в двубоя. Максуел центрира центрира от корнер в наказателното поле, където Ибра успя да се пребори със защитник и засече по атрактивен начин топката във вратата на Манданда.

2 минути по-късно отборът от столицата получи правото да изпълни пряк свободен удар от 28 метра. Ибрахимович реши да пробва точността на своя удар и стреля мощно. Тримата играчи на Марсилия в стената отидоха в различни посоки и десният ъгъл на Манданда остана непокрит - именно там попадна топката на нападателя - 1:2 и ПСЖ обърна двубоя.

В 32-ата минута обаче радостта на богаташите от ПСЖ бе прекратена отново от Жиняк. Марсилия изпълни корнер и топката беше насочена пред малкото наказателно поле. Там кошмарът на ЦСКА надскочи всички и реализира за 2:2 - 4-о попадение в невероятното първо полувреме "Велодром".

Второто полувреме обаче отстъпваше по качества на първите 45 минути. Деде Аю и Златан Ибрахимович бяха най-големите заплахи за двете врати, но и двамата бяха неточни пред гола. Резервите на двата отбора, сред които Гамейро и Ван Дер Вийл за ПСЖ и Лоик Реми за Марсили, не направиха нищо запомнящо се и в крайна сметка дербито завърши 2:2.