И Плевен бе подчинен от неуморимия ЦСКА

снимка: БГНЕС

Убедителният водач във В група ЦСКА постигна 19-та поредна победа от началото на сезона (включително служебната срещу Витоша) и изпълни едно от големите желания на феновете да се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България.

С два гола на Преслав Йорданов в 24-ата и 84-ата минута ЦСКА спечели с 2:0 визитата си на втородивизионния Спартак (Плевен) и елиминира пети съперник в турнира, за да стигне до топ 8. „Червените“ започнаха в регионалните квалификации, а в миналия кръг – първи от основната схема – победиха на стадион „Българска армия“ Нефтохимик с 3:1.

В 24-ата минута след центриране от дясно на Кирил Динчев нападателят Йорданов с воле на първа греда разстреля мрежата на домакините за първи път, а в 84-ата завърши прецизно великолепна комбинация между него, Борис Галчев и Самир Аясс.

Домакините от Спартак започнаха силно втората част, но не се възползваха от подема в играта си, за да разпечатат вратата на „армейците“.

4149732

Около хиляда привърженици на ЦСКА не можаха да влязат на трибуните преди първия съдийски сигнал заради гаф на домакините, които изпратили половината от билетите за гостуващата агитка на друго място, а не на "червените".

Самите "билети" пък изглеждат по този странен начин, информира привърженик на ЦСКА чрез снимка във Фейсбук:

4149730

Първите десетина минути очаквано преминаха под диктовката на ЦСКА, но "червените" се затрудняваха да разиграват успешно пред противниковото наказателно поле. В началните мигове на двубоя Преслав Йорданов единствено се отчете със слаб удар в прегръдките на вратаря Пламен Орлинов и като цяло чистите ситуации липсваха.

В 13-ата минута Йорданов направи първия голям пропуск в мача, след като засече добро центриране по земя на първа греда на Момчил Цветанов, но отблизо прати кълбото на сантиметри от страничния стълб.

Последваха десетина минути на неточни подавания, накъсана игра и нищо особено интересно, преди най-накрая "червените" да намерят пролука в ариегарда на Спартак. Подаване на десния фланг бе овладяно от Кирил Динчев, който почти от корнера сервира в наказателното поле, а на първа греда с безпощадно воле Йорданов разстреля стража на домакините - 0:1.

4149734

В 34-ата минута Йорданов пробва да си изпроси дузпа, след като бе блокиран в наказателното поле при многоходова акция на ЦСКА, но съдията не се хвана на симулацията му - нападателят обаче не бе санкциониран с жълт картон.

В 38-ата Момчил Цветанов проби в пеналтерията отляво и пробва техничен удар по диагонала, но кълбото се оплете от външната страна на мрежата. Спартак (Плевен) отговори с два опасни удара по посока Анатоли Господинов, като особено първият на Богомил Христов бе много коварен от близка дистанция и топката тупна пред вратаря, но той все пак изби в корнер. Първата част завърши при 0:1.

Втората част започна с по-активни действия на домакините, в сравнение с първото полувреме, но това отвори пространства в половината им и в 53-ата минута след скоростна контраатака Йорданов излезе сам срещу вратаря отдясно, но реши да комбинира с Момчил Цветанов и опропасти акцията.

4149735

В 55-ата минута Кристиян Григоров изпусна най-чистото положение за Спартак, когато с глава от пет-шест метра засече центриране отдясно, но право в ръцете на Анатоли Господинов.

Като цяло първият четвърт час след почивката премина при контрола на Спартак, който бе по-опасният отбор, а ЦСКА се нуждаеше от повдигане на темпото. Въпреки не толкова впечатляващата игра, гостите създаваха опасни контраатаки, но последното подаване не бе от нужната точност, за да се стигне до чисто положение.

В 75-ата минута Самир Аяс получи топката в малкия пенал, но не изра най-доброто решение и ударът му от малък ъгъл бе избит от голлинията. Както се случва често през сезона, в заключителните 15-ина минути по-сериозната физическа подготовка на "червените" им позволи да си върнат контрола върху мача, но продължаваха да редуват пропуски.

4149733

В 84-ата минута по изключително красив начин ЦСКА стигна до втори гол - Борис Галчев няколко пъти технично смени посоката пред пеналтерията и пусна страхотен извеждащ пас за Самир Аясс, той пък с външен фалц моментално намери непокрития Йорданов и нападателят с едно докосване по диагонала се разписа за 0:2.

В 90-ата Динчев центрира отдясно в наказателното поле и Йорданов с глава по обратния диагонал за малко не оформи хеттрика си, но кълбото мина на сантиметри от гредата.