И младежите загубиха на волейбол

Младежкият национален отбор на България по волейбол (до 20 години) претърпя четвърто поражение на Европейското първенство за младежи, което се провежда в Чехия и Словакия.

Днес нашите паднаха с 0:3 гейма (14:25, 19:25, 17:25) от Русия и остават 4-и преди мача на домакините от Словакия със Сърбия. България има 1 победа и 4 поражения, което осигурява 4 точки.

Руснаците пък заедно с Франция и Италия имат по 4 победи и 1 загуба, но са първи с 13 точки. Петлите и адзурите са с по 11. Руснаците пречупиха нашия състав за час и 8 минути, като единствен на ниво се представи Велизар Чернокожев, реализирал 12 точки.

За Русия Виктор Полетаев беше над всички със 17. Трифон Лапков и Михаил Цветанов добавиха по 7 точки за нашите, посочва БТА.