И Локо София не се смили над обърканата команда от Враца

Локомотив София разби с 3:0 Ботев Враца и постигна своята първа победа в А група след равенствата със съименците си от Пловдив и Миньор в първите два кръга от шампионата.

Ботев пък записа трета поредна загуба и твърдо се закотви на последната позиция без спечелена точка и с катастрофалната голова разлика от 1:9.

Локомотив надигра своя опонент без особени трудности, а попаденията вкараха Жайро в 30-та, Антонио Павлов в 55-та и Кристиан Добрев в 73-та минута.

Срещата започна с минута мълчание в почит на легендите на Славия и ЦСКА Стоян Коцев и Крум Янев, които през седмицата напуснаха този свят.

Първите двадесет и пет минути на стадион "Славия" преминаха при спокойна и най-вече бавна игра заради горещото време и изключително трудните атмосферни условия, като по-активният отбор бе този на домакините.

При първата опасност по-сериозна опасност "железничарите" откриха резултата в своя полза. В 28-та минута Димитър Телкийски стреля с левия крак, топката се отклони от крака на Родриго Жайро и влезе в мрежата на врачанския вратар Христо Митов - автогол и 1:0.

В 44-та минута Марчо Дафчев можеше да покачи на 2:0. Той влезе фронтално в наказателното поле и шутира опасно, но този път шпагатът на Родриго Жайро бе сполучлив и топката бе избита в ъглов удар.

В 54-та минута все пак се стигна до втори гол във вратата на Христо Митов. Ветеранът Димитър Телкийски достигна топката до аутлинията и я върна по тревата към Антонио Павлов, който от три-четири метра нямаше проблеми - 2:0.

В 60-та минута защитникът на домакините Александър Бранеков подари топката на Илия Илиев в наказателното поле, капитанът на Ботев стреля, топката се отби в дясната греда, после в гърба на вратаря Емил Михайлов и пак се отби в гредата, след което се върна на терена, а врачани изпуснаха най-добрата си ситуация да се върнат в срещата.

В 71-та минута Родриго Жайро получи втори жълт и съответно червен картон, а при отсъдения фаул капитанът на столичани Кристиан Добрев бе точен - 3:0 за Локомотив. резултат при който прозвуча и псоледния съдийски сигнал.