Черноморец не успя да спре Ботев в Пловдив

Ботев Пловдив надви Черноморец с 2:0 в един от най-интересните сблъсъци на третия кръг на А група и се върна на пътя на победата след поражението от Левски преди седмица.

На стадион „Христо Ботев" пред 10 хиляди души „канарчетата" бяха по-добрият тим и надделяха над измъчвания от проблеми отбор на Димитър Димитров.

Точни за домакините бяха Виера в 42-та минута и Иван Цветков в 54-та, който с четвъртото си попадение за сезона потвърди заявката си за голмайсторския приз.

Така пловдивчани грабнаха трите точки, с което се наредиха плътно зад лидерите Левски и Лудогорец.

Черноморец пък регистрира второ поражение и се намира в дъното на класирането с една единствена точка, спечелена миналата седмица срещу ЦСКА.

Димитър Димитров имаше кадрови проблеми през седмицата и бургазлий пристигнаха само със 17 души в Пловдив. Въпреки това първата ситуация бе в полза на „акулите", но Шеткус спаси удара на Венцислав Христов.

Черноморец игра доста активно през първите минути, а Ботев бе принуден да извърши смяна още в 12-та минута, когато Стефан Станчев напусна за сметка на Йордан Христов.

Постепенно Ботев пое инициативата и в 21-та минута дойде най-интересната ситуация до този момент в срещата, когато Грънчаров отклони с глава към Цветков, той стреля, но защитник се намеси и изби в корнер.

Последва попадение за Ботев, което обаче бе отменено заради засада, първо Траян Дянков щеше да вкара в собствената си врата, но Караславов докосна кълбото и бе маркирана засада.

Пловдивчани излязоха напред в 42-та минута, когато Неделев пусна за Виера и той простреля с мощен шут Стоян Колев за 1:0.

Това даде импулс в действията на „жълто-черните" и те заиграха по-активно в края на полувремето, докато Черноморец прие играта в собствената си половина и изчака почивката.

Второто полувреме отново започна с лек превес на бургазлий, но попадение падна именно в тяхната врата. В 54-та минута Енрике намери Неделев по крилото, той центрира на далечната греда и Иван Цветков засече топката в мрежата на гостите, вкарвайки четвъртия си гол за новия сезон.

След второто попадение на Ботев качеството на играта спадна. Черноморец направи опита да промени развоя на срещата и в 67-та минута можеше да се върне в мача след като новото попълнение Уатара намери Яник Боли в наказателното поле, но той от 8 метра стреля в аут.

Десетина минути преди края на срещата домакините пък можеха да направят резултата класически, но от няколко метра Виера би слабо и Стоян Колев улови кълбото.