И Евертън се възползва от слабия Челси, шампионите отново в нокаут (ВИДЕО)

Отборът на Евертън записа важна победа в своя мач от петия кръг на английската Висша лига, след като победи с 3:1 шампионите от Челси на своя "Гудисън парк". В герой за домакините се превърна Стивън Нейсмит, който се появи като резерва в 8-та минута и реализира хеттрик. Играчите на Жозе Моуриньо от своя страна отново играха безобразно в защита и допуснаха "карамелите" лесно да си проправят път към наказателното им поле.

След победата днес отборът от Ливърпул събра актив от 8 точки след две победи, две равенства и една загуба, докато за шампионите това е трета загуба от пет мача, като те вече имат 12 допуснати гола - повече от всеки друг отбор на Острова. Освен това "сините" от Лондон имат в актива си една победа и едно равенство.

Срещата започна с няколко скоростни атаки от ляво и от дясно на домакините, но без сериозно заплаха за Асмир Бегович. При една от атаките в 4-тата минута Мухамед Бешич получи разтежение в задната част на бедрото и няколко минути по-късно напусна терена, а на негово място се появи Стивън Нейсмит.

4147883

Не бяха изминали и 10 минути и резервата на Евертън се разписа във вратата на Бегович. Нейсмит овладя добре пред наказателното поле, след което подаде към Шеймъс Колмън. Последния му върна страхотно центриране, след което шотландецът "препарира" стражът на гостите за 1:0. За шампионите това е 10-ти получен гол от началото на сезона, като толкова има единствено последния в класирането - Съндърланд.

Две минути по-късно Ароуна Коне също получи добро центриране, но ударът му премина на сантиметри от десния стълб на Бегович.

В 22-рата минута нещата за "сините" от Лондон се влошиха. "Златната резерва" Нейсмит получи добра топка от Рос Баркли, а преди това Ромелу Лукаку и Коне комбинираха брилянтно между защитата. В крайна сметка Нейсмит се озова в стрелкова позиция и с плътен шут от границата на наказателното поле покачи на 2:0.

10 минути преди края на първата част Неманя Матич върна надеждите в тима си, след като намали резултата. Дефанзивният халф получи топката в средата на терена, напредна и стреля със силен плътен шут, който премина далеч от обсега на Тим Хауърс и се заби в мрежата - 2:1.

До края на първата част играта бе сравнително равностойна, като домакините сътвориха няколко нелоши атаки, но последният пас от момчетата на Роберто Мартинес се оказваше пречката, за да могат да стигнат до трети гол във вратата на шампионите.

Втората част започна доста равностойно, но двата клуба не показаха нищо интересно и Жозе Моуриньо пръв прибегна към резервната скамейка. Джон Оби Микел бе заменен, а на негово място се появи новото попълнение Кенеди.

4147882

В 58-та минута бе най-интересната ситуация. Ромелу Лукаку бе изведен в половината на Челси и безпроблемно надбяга Джон Тери, след което шутира мощно, но право в Бегович. Стражът не успя да улови топката и нападателят на Евертън се опита да отправи втори удар. В този момент обаче Тери се върна и чукна топката към своя страж, който веднага я улови. Главният арбитър Андре Маринър обаче не показа никаква заинтересованост към случилото се, което разгневи момчетата на Роберто Мартинес.

В 70-тата минута Педро Родригес, който през този мач почти не се забелязваше, бе заменен за сметка на Радамел Фалкао и още в същата минута гостите организираха добра контраатака, при която Бранислав Иванович изведе Диего Коста в наказателното поле, но той бе затворен от Джон Стоунс и не успя да отправи опасен удар.

Веднага след това и "карамелите" показаха скоростта на атаката си, но Лукаку не успя да отправи точен удар във вратата на Бегович.

Седем минути преди края на срещата Стивън Нейсмит сложи край на спора в срещата. Аарън Ленън, който се появи като резерва, комбинира добре с Нейсмит, който изведе Нейсмит в наказателното поле на Челси. Шотландецът добре овладя и с удар от малък ъгъл реализира своя хеттрик, с който направи резултата 3:1.

От началото на сезона малко изненадващо "карамелите" се представят по-добре от играчите на Жозе Моуриньо. Тимът от Ливърпул спечели пет точки, след като записа победа срещу Саутхямптън с 3:0, две равенства - срещу Уотфорд и Тотнъм и едно поражение - 2:0 от Манчестър Сити.

"Сините" от Лондон стартираха сезона с изненадващо равенство срещу Суонси с 2:2, след което последва тежката загуба с 3:0 от "гражданите". В третия кръг играчите на Моу постигнаха трудна победа срещу Уест Бромич Албиън с 2:3, но само за да се стигне до втора загуба в рамките на 4 кръга - 2:1 от Кристъл Палас.

За гостите срещата със сигурност пропуска Том Клевърли, който има контузия, като същото се отнася и за стража на Челси Тибо Куртоа, който вчера претърпя успешна операция на коляното и е извън терените за неопределено време.

Роберто Маринес залага на Тим Хауърд, Джон Стоунс, Шеймъс Колмън, Фил Ягиелка, Джеймс МакКарти, Мухамед Бешич, Гарет Бари, Брендън Галолей, Ароуна Коне, Рос Баркли и Ромелу Лукаку.

Специалния ще изведе на "Гудисън Парк" Асмир Бегович, Бранислав Иванович, Курт Зума, Джон Тери, Сесар Аспиликуета, Неманя Матич, Джон Оби Микел, Педро Родригес, Сеск Фабрегас, Еден Азар и Диего Коста.