Драма лиши ЦСКА на Миланов от победа в дербито със Зенит (ВИДЕО)

снимка: pfc-cska.com

По крайно драматичен и нелеп начин ЦСКА (Москва) пропусна възможността да запише осма поредна победа в руското първенство и да зарадва феновете си на стадион „Лужники“ с победа в дербито с шампиона Зенит.

Отборът на Георги Миланов, който влезе в игра в 80-ата минута, водеше с 2:0 до 22-ата минута, но идеята да пази резултата в последните минути на треньора Леонид Слуцкий не се материализира и гостите от Санкт Петербург измъкнаха равенство 2:2.

Николас Ломбартс си отбеляза автогол още в 9-ата минута, а Сейду Думбия продължи великолепната си реализаторска форма с попадение за 2:0 след отлична атака на домакините. Алан Дзагоев копна топката вляво в наказателното поле за Георги Шенников, който центрира за Думбия и нападателят с глава се разписа за пореден път през сезона.

Откакто се завърна в Москва след неуспешен престой в Рома, Думбия не спира да бележи и има два гола в първенството на Русия плюс три срещу Спортинг (Лисабон) в плейофите на Шампионска лига.

Хълк от дузпа в 39-ата минута върна надеждите на Зенит за нещо повече от поражение, а в 71-ата Дзагоев пропусна 11-метров наказателен удар и пропиля шанса да сложи точка на спора. Миланов влезе на мястото на Думбия, а Березуцки замени Зоран Тошич в очевиден стремеж на треньора Слуцкий да запази аванса в последните 10-ина минути.

В 88-ата минута обаче Файзулин асистира на Смолников и той се разписа за крайното 2:2, за да съкруши ЦСКА и да прекрати перфектната серия на „армейците“.

ЦСКА (Москва) остава на първо място, но вече с 22 точки от 8 кръга, докато Зенит е трети с 16 пункта. Втори е Локомотив (Москва) със 17 и мач по-малко, а на четвърта позиция е Спартак (Москва) на Ивелин Попов с 13, като той също не е изиграл срещата си от кръга.

1-0 Nicolas Lombaerts OwnGoal Russia Premier...by diyan-delev
2-0 Seydou Doumbia Goal Russia Premier Liga...by diyan-delev
cska moskva vs zenit 2 - 1 Penalty Goal Hulk...by Pathmanathan_Cumanan
2-2 Igor Smolnikov Goal Russia Premier Liga...by diyan-delev