Хупия: Тръгваме си с високо вдигнати глави

Пари Сен Жермен (Франция) победи Байер Леверкузен (Германия) с 2:1 в среща-реванш от осминафиналите на Шампионската лига по футбол. Френският тим се класира с лекота за четвъртфиналите с общ резултат 6:1.

Старши треньорът на Лоран Блан не остана доволен от първото полувреме на двубоя:

"Започнахме лошо първото полувреме. Инструкциите ми бяха да атакуваме, да доминираме. Не бяхме достатъчно агресивни, доста по-малко, отколкото очаквах. Оставихме твърде много пространства за тима на Байер. Така те ни поведоха и това събуди футболистите и изравнихме.

През второто полувреме беше малко по-добре, но тази вечер не направихме запомнящо се представяне. Трудно е да се каже, че играчите не мислят за резултата от първия мач - това е доста сложно. В съзнанието ни е присъстваше това, че имаме четири гола преднина. Днес не играхме на ниво, но бяхме достатъчно силни, за да спечелим мача".

Наставникът на Байер (Леверкузен) Сами Хупия каза, че отборът му се е разделил по достоен начин с турнира, въпреки катастрофалния първи мач:

"Надявам се всички видяха, че показахме едно добро представяне. Аз съм доста доволен от отношението, което демонстрираха моите футболисти. Чувствам, че можем да си тръгнем с високо вдигнати глави. Никой не вярваше в нас преди този мач, но аз съм горд от показаното на терена. Важно беше да се покаже правилно отношение днес и ние ще извлечем много позитиви от това.

Този мач трябва да ни даде известна увереност за Бундеслигата, където имаме труден мач срещу Байерн Мюнхен в края на седмицата. Но все пак това е поражение, а очевидно никога не се харесват пораженията. Искаме да спечелим всеки мач, който играем. Ще можем ли да се върнем през следващата година? Това зависи само от нас. Ако си свършим работата в Бундеслигата - съдба е в нашите ръце. Ако го направим тогава съм сигурен, че ще се върнем през следващия сезон".