Хондурас загуби и от Израел

Омер Дамари и Жил Вермут се разписаха през второто полувреме за победа на Израел с 4:2 над Хондурас в контролна среща, играна в американския град Хюстън.

Хондурасците загубиха и от Турция в четвъртък, което поставя под съмнение шансовете им дори за точка на предстоящото Световно първенство по футбол в Бразилия.

Еран Захави изведе Израел напред в резултата в 33-ата минута, преди Хондурас да изравни чрез Роджър Еспиноса в началото на второто полувреме.

Автогол на Тал Бен Хаим даде наново аванс на израелците, а Дамари покачи на 3:1 след близо час игра.

Последния гол за победителите отбеляза Вермут в 75-ата минута, а Карло Костли оформи крайния резултат малко преди края.

Хондурас е в група Е на Мондиала в Бразилия, където са още отборите на Швейцария, Еквадор и Франция.