
„Хонда" обяви днес, че излиза от Формула 1 поради световната финансова криза, предаде АФП.
„Хонда Мотър Ко." реши да се оттегли от всички дейности, свързани с Формула 1, с което сезон 2008 е последният с наше участие.", заяви емоционално на пресконференция президентът на компанията Такео Фукуи. „Това трудно решение бе взето в светлината на бързо влошаващите се условия за работа, с които се сблъсква автоиндустрията, предизвикани от проблемите в САЩ, задълбочаващата се кредитна криза и внезапното свиваве на икономиките в света", добави той.
„Хонда Мотър" доставаше двигатели и друго техническо оборудване на тима на Формула 1 „Супер Аугури", който се оттегли поради финансови проблеми през май.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ