Холандският кинжал на Волфсбург отново се развихри (ВИДЕО)

Единственият реален преследвач на Байерн в Първа Бундеслига Волфсбург запази дистанцията от осем точки зад убедителния лидер, след като тази вечер "вълците" се наложиха с 2:1 над гостуващия Херта в среща от 22-ия кръг на първенството.

И двата гола за бившия тим на Мартин Петров бяха дело на холандското острие Бас Дост, който вече има впечатляващите 11 попадения от началото на новата 2015 година. Единственият гол за "старата дама" пък отбеляза Юлиан Шибер, но неговото попадение не се оказа достатъчно за нещо повече.

Така Волфсбург записа пети успех в последните си шест двубоя, като "вълците" заемат второ място в класирането на Първа Бундеслига с актив от 47 точки. Лидер с 55 пункта е шампионът Байерн, докато Херта остава на предпоследното 17-о място със 21 пункта на сметката си.

Двубоят на "Фолксваген Арена" стартира прекрасно за домакините, които излязоха напред след само десетина минути игра. Новото попълнение Андре Шюрле отклони топката с глава към Бас Дост, а холандският таран на Волфсбург откри с премерен изстрел зад гърба на Томас Крафт - 1:0.

Само двадесет минути по-късно обаче отборът на Херта възстанови равенството. Юлиан Шибер оползотвори асистенция на Валентин Щокър и преодоля Диего Беналио за 1:1.

Развръзката на срещата настъпи през вторите 45 минути, когато Волфсбург стигна до победата в сблъсъка. В герой за "вълците" отново се превърна Бас Дост, който в 74' довкара отбита в гредата топка и на празна врата отбеляза за крайното 2:1 в полза на домакините.