Холандия изненада Германия на Евроволей

снимка: eurovolley2015.net

Отборът на Холандия записа втора победа на Евроволей 2015, след като победи Германия с 3:2 в столичната зала "Арена Армеец" и по този начин оглави класирането в група А, където са още тимовете на България и Чехия, които се изправят един срещу друг по-късно днес. Именно чехите бяха първата "жертва" на "лалетата", след като бяха победени с 3:1 снощи.

Германците започнаха ударно и спечелиха първата част след 25:17, но допуснаха изравняване на резултата след 25:23. Последва размяна на нови два гейма, като отново възпитаниците на Витал Хайнен поведоха в резултата - 22:25. Подобно на втория гейм, и в четвъртия последва спад в играта им и след 25:21 дойде време за тайбрек. Там символичните домакини водеха през цялото време и в крайна сметка триумфираха с 15:13 и по този начин събраха пет точки в актива си и поведоха в класирането. Германците от своя страна са все по-близко до това сензационно да напуснат финалите на Стария континент още в груповата фаза, след като инкасираха второ поражение.