Холандия и Англия с хикс в групата на смъртта

снимка: uefa.com

Холандия и Англия завъшиха 1:1 във втория кръг от група “D“ на Европейското първенство по футбол за юноши до 17 години, което се провежда в България.

“Трите лъва“ поведоха с 1:0 18-та минута след автогол на Фосу-Менса.

Боултам донесе точката за холандците с попадение в 56-та. В другия мач от група “D” Италия се наложи с 2:0 над Република Ирландия. Головете за “адзурините“ отбелязаха Ло Фасо и Мадзоки, съответно в 9-та и 56-та минута.

В група “C“ Франция си осигури участие на четвъртфинал след успех над Русия с 1:0. Единственият гол в мача отбеляза Едуард в 50-та минута. В другия мач от същата група Гърция победи Шотландия с 1:0.

Автор на попадението беше Павлидис минута преди края на първото полувреме. Шотландия завърши с 10 футболисти на терена, след като Бърт получи директен червен картон в даденото от съдията 5-минутно продължение на втората част.