Хофе взриви атмосферата в Гелзенкирхен

Хофенхайм шокира Шалке на "Фелтинс Арена" тази вечер, след като в най-интересния мач от третия кръг на Купата на Германия удари участника в Шампионска лига с 3:1.

От самото начало двете най-атакуващи формации в Бундеслигата оправдаха очакванията за здраво дерби и се хвърлиха в атака от първата минута. Домакините бяха по-активни, но за сметка на това оставиха защитата си прекалено оголена, а между 21' и 35' гостите решиха срещата.

21 минути след старта Кай Хердлинг успя да открие резултата с хубав удар, а само 11 минути по-късно Кевин Воланд бе отлично намерен от Фирмино, а Ферман беше оставен безпомощен за втори път в мача.

Самият Фирмино довърши домакините в 35' със страхотно изпълнение, а шокираните домакини така и не отправиха опасен удар до края на полувремето.

Въпреки че мачът изглеждаше решен, кралско-сините заиграха по-добре и успяха да стигнат до гол в 67' дело на Джефесън Фарфан. Преди него и Дракслер можеше да се разпише, но уцели гредата, а след още няколко пропуска към края домакините се предадоха.