Борусия напред за Купата без напрежение

Носителят на Купата на Германия за по-миналия сезон Борусия (Дортмунд) очаквано след класира на четвъртфиналите в тазгодишното издание на турнира след успех с 2:0 като гост на третодивизионния Саарбрюкен.

Домакините не бяха за подценяване, въпреки по-скромните си възможности, защото в предишния 2-ри кръг на надпреварата елиминираха елитния Вердер.

Старши треньорът на Борусия Юрген Клоп очаквано пусна експериментален състав и заложи на футболисти, които са предимно резерви или по-рядко получават шанс да излязат сред титулярите.

Резултатът бе открит именно от такъв играч – Юлиан Шибер, за когото това бе втори мач в турнира за Купата (той има по 2 в Бундеслигата и Шампионската лига), се разписа в 20-ата минута и за първи път през сезона видя името си сред голмайсторите.

В 49-ата минута пък Йонас Хофман покачи на 2:0 и до голяма степен прекърши психологически домакините, които и без това не са влагали особени надежди, че ще елиминират Дортмунд.

Хофман подаде за първия гол на тима си, което бе 4-та асистенция за него в турнира за Купата на Германия – нужни му бяха само 83 игрови минути, за да го постигне. Въпреки че цели 52 места разделяха двата съперника в йерархията на германския футбол, домакините имаха възможност да изравнят на 1:1 през първото полувреме, но не успяха да реализират положенията си.

По-рано днес в друг мач от 3-ия кръг на турнира за Купата на Германия Хамбургер спечели драматично с 2:1 домакинството си на Кьолн. Кайзерслаутерн се превърна в единствения сигурен представител на Втора Бундеслига на четвъртфиналите, след като срази с 3:0 Унион (Берлин).

Друг интересен мач противопостави елитните Шалке и Хофенхайм, като Хофе се разправиха с 3:0 със съперника си на неговия стадион „Фелтинс Арена“ в Гелзенкирхен.

Saarbrucken Vs B. Dortmund 0-2, DFB Pokal 2013by futbolsapiens