Хичо излезе 4-и в Русия, Занев пропусна дербито на Урал

снимка: fc-ural.ru

Урал и Амкар (Перм) спретнаха страхотно местно дерби от 15-ия кръг на руската Премиер лига, завършило при равенство 1:1. Двубоят обаче се отличи с множество атаки и опасни положения към двете врати. Така тимът на Александър Тарханов отново излезе на четвъртата позиция в първенството с 23 точки. Бившият старши треньор на Славия даде пълни 90 минути на терена на друг бивш славист - Николай Димитров. Хичо игра добре и помогна за точката, която Урал спечели. Родният национал Петър Занев не успя да помогне на Амкар. Той пропусна уралското дерби заради контузия.

Домакините първи стигнаха до гол чрез Михаил Сиваков от дузпа в 22-ата минута, но малко след почивката Алексей Евсеев изравни. Това е трето поредно равенство за Амкар и 6-и пореден мач без загуба за тима на Гаджи Гаджиев. Амкар е на 11-о място в подреждането със 17 точки.