Хеттрик на Гереро донесе бронзовите медали на Перу на Копа Америка

снимка: ройтерс

Отборът на Перу успя да грабне бронзовите медали на Копа Америка с убедителна победа с 4:1 над Венецуела.

Хосе Паоло Гереро стана герой за своя тим, след като успя да вкара цели три попадения във вратата на противника и допринесе изключително много за сериозния успех на своята родина. Уилям Чироке вкара другия гол за "инките", а за венецуелците едно попадение върна Хуан Аранго.

Перу успя да поеме инициативата в самото начало на малкия финал, но техните противници успяваха да сътворят доста опасни контраатаки. "Инките" създадоха първото сериозно голово положение в 25-тата минута, когато Чироке бе изведен зад отбраната, но стражът на венецуелците Рени Вега спаси вещо. Малко след това шанс се откри и пред Мику от Венецуела, но вратарят на Перу бе бдителен.

Резултатът в срещата бе открит три минути преди края на първото полувреме след чудесна контраатака на перуанците. Чироке овладя топката и направи много красив пробив, след това подаде към Гереро, който веднага му върна и нападателят не прости на стража на Венецуела, откривайки резултата за 1:0.

Венецуела бе близо да изравни резултата след подновяването на играта, но получи сериозен удар по амбициите си да обръща мача в 58-мата минута на двубоя, когато Томас Ринкон получи директен червен картон заради влизане в краката на Карлос Лобатон.

Минути по-късно численото превъзходство на "инките" доведе до нов гол за 2:0, дело на Гереро. Венецуела обаче не се предаде и в 78-мата минута успя да намали изоставането си с красиво попадение на Аранго.

До края на срещата Гереро добави още две попадения на сметката на Перу, оформяйки хеттрика си за паметния успех на "инките" в тазгодишното издание на Копа Америка. Така Перу успя да повтори успеха си от далечната 1983-та година, когато отново успя да завоюва бронза на турнира.

Тази вечер е финалът на Копа Америка между Уругвай и Парагвай. Двубоят за трофея ще се играе на стадион "Монументал" в Буенос Айрес, който преди месец бе опустошен от разгневени фенове на Ривър Плейт заради историческото отпадане на любимия им тим във втора дивизия в Аржентина.