Чикаго затрудни Юнайтед за 45 минути, Берба титуляр при поредния успех в САЩ

снимка: АП

Английският шампион Манчестър Юнайтед продължи победния си ход в американското турне след успех над Чикаго Файър с 3:1 в контролна среща, играна пред повече от 60 000 зрители на стадион "Солджър Фийлд" в Чикаго.

Третият успех на "червените дяволи" на американска земя не дойде никак леко, като отборът на сър Алекс Фъргюсън изненадващо губеше с 0:1 на почивката, но успя да покаже характер и стигна до пълен обрат с голове на Рууни, Рафаел и Нани през втората част на двубоя.

Димитър Бербатов, който пропусна втората среща на Юнайтед от турнето заради лека контузия в глезена, намери място в стартовата 11-торка на сър Алекс, но бе сменен на почивката от Уейн Рууни.

Именно Рууни поведе "червените дяволи" към обрата с изравнителното попадение, което падна в 66-тата минута на двубоя. Английският национал получи чудесен извеждащ пас от опитния Рио Фърдинанд и не сбърка с последвалия прехвърлящ удар.

Бербатов пък се отчете с две по-сериозни възможности за гол по време на престоя си на терена, които така и не успя да реализира.

В 76-тата минута Рафаел да Силва изведе англичаните напред в резултата след успешна комбинация с Лиуш Нани в наказателното поле на "янките", а крайният резултат закова Нани, който се възползва от рикуширал удар от американската защита и преодоля без особени трудности стража на Чикаго.

Дебют в срещата направиха и новите попълнения на "Олд Трафорд" Давид Де Хеа и Фил Джоунс.