Хетафе с изненадваща победа над Атлетико Мадрид

Хетафе се изкачи от последно до 14-о място в Примера дивисион, след като спечели изненадваща победа с 3:2 срещу Атлетико Мадрид в последен мач от 12-ия кръг.

Домакините от Хетафе останаха с човек по-малко на терена още след половин час игра, когато червен картон получи Алберто Лопо Гарсия.

От последвалия наказателен удар Радамел Фалкао откри за Атлетико и мачът изглеждаше решен. Точно тогава обаче играчите на Хетафе се амбицираха, притиснаха съперника си и се оттеглиха на почивка при равенство.

Абделасис Барада изравни и даде самочувствие на съотборниците си, което се изрази с ново попадение минути след началото на второто полувреме, когато Мичел вкара за 2:1.

Хетафе държа дълго време преднината си, но умората от игра с човек по-малко доведе до попадение за Атлетико. Алваро Домингес вкара за 2:2 десет минути преди края и гостите се хвърлиха в атака в търсене на трети гол, но вместо това получиха такъв. Негов автор беше Диего Кастро в 83-та минута от дузпа.

Атлетико остана на 11-о място след загубата и вече е на едва четири точки от зоната на изпадащите. Там се намират Расинг Сантандер, Гранада и Реал Сосиедад.