Хамилтън: Това беше най-драматичното състезание в живота ми

снимка: БГНЕС

Пилотът на Макларън-Мерцедес Люис Хамилтън бе почти загубил ума и дума след инфарктния завършек на състезанието в Бразилия, което го короняса за новия световен шампион във Формула 1. Британецът се докопа до така необходимото му пето място едва няколко завоя преди края на надпреварата и по този начин изпревари само с една точка Фелипе Маса, който пък спечели състезанието пред своята родна публика. 

 

"Това беше най-драматичното състезание в целия ми живот", сподели Хамилтън след края. "Невъзможно е да обясня какво чувствам, безмълвен съм. Битката беше много продължителна, но през цялото време имах подкрепата на моето семейство, на отбора и на феновете. Свършихме фантастична работа през целия сезон, направихме много жертви, но сега съм щастлив, че успях да спечеля титлата, тя е за целия екип", заяви щастливия британец.

 

"Преди да завали, се чувствах доста комфортно и се бях настроил за спокойно състезание. След това започна леко да вали и поради това не исках да рискувам. Но тогава Себастиян Фетел ме размина и от бокса ми казаха, че трябва пак да изляза пред него. Не можех да повярвам. А в последния завой успях да изпреваря Тимо Глок и това бе просто невероятно", обясни Хамилтън.

 

"Това бе едно от най-тежките състезания в живота ми, ако не и най-тежкото. Накрая крещях по радиото "Спечелих ли? Спечелих ли?". След като видях карирания флаг, от тима ми съобщиха, че съм станал световен шампион. Тогава изпаднах в екстаз", допълни новият властелин на високите скорости.