Хамилтън: Спокоен съм преди домашното ми Гран При

снимка: i.a.cnn.net/

Пилотът на Макларън-Мерцедес Люис Хамилтън заяви, че е спокоен и не усеща напрежение преди неделното Гран При на Великобритания.

 


Рекордните 240 000 души се очакват на трибуните по време на трите дни на състезанието, което ще се проведе този уикенд на пистата "Силвърстоун". В неделя се очаква самото състезание да бъде наблюдавано от 90 000 души, които ще се надяват Хамилтън да спечели домашното си Гран При. Пилотът обаче заяви, че не усеща напрежение и допълни:

 

"Аз съм много, много спокоен! За мен е много важно да не мисля за тези неща и да запазя ума си бистър. Може да поговоря с моя брат или да изгледам някоя комедия, за да не мисля за състезанието. Ако мислиш за тези неща, ти си представяш първия завой, мислиш за старта си, за вариантите да катастрофираш, за много други неща. Но най-добре е да не мислиш за тези неща, а просто да излезеш на пистата. Аз знам как да карам и се надявам да победя на Силвърстоун".