Хамилтън се готви за старт №100

снимка: Guliver/Getty Images

Световният шампион за 2008 Люис Хамилтън се подготвя за предстоящото Гран при на Германия на пистата "Хокенхайм", а състезанието се очертава паметно за пилота на МакЛарън.

В Германия британецът ще запише своя старт №100 във Формула 1, малко повече от пет години, след като осъществи своя дебют в спорта.

За това си време във Формула 1, Люис Хамилтън спечели общо 18 състезания и грабна световната титла, а през дебютната за него 2007 успя да завърши на второ място в генералното класиране.

Последното състезание на "Силвърстоун" не бе никак успешно за британеца, който завърши едва осми в крайното подреждане. Асът на МакЛарън обаче е оптимист, че разочарованието ще остане зад гърба му.

"Бързо успях да превъзмогна разочароващия уикенд на "Силвърстоун". Бягането с олимпийския пламък на следващия ден успя да повдигне настроението ми. Вече съм насочил вниманието си изцяло към "Хокенхайм", довери Хамилтън.

"Невероятно е, че през следващия уикенд ще запиша своя старт №100 във Формула 1. Това е изумително, защото все още помня моето първо състезание, сякаш беше вчера. Предполагам, че Формула 1 има този ефект върху хората", добави британецът.