Хамилтън: Никога няма да напусна Макларън

снимка: БГНЕС

Настоящият световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън заяви, че е толкова обвързан със своя тим Макларън - Мерцедес, че не смята да напуска "сребърните стрели" до края на кариерата си.

 

"Аз бях роден и израснах в Макларън. Това е моят дом. Да, аз мога да потвърдя, че никога няма да сменя тима. Уважавам изключително много Рон Денис и му благодаря за всичко, което направи за мен", каза пилотът пред "Corriere della Sera".

 

Хамилтън коментира и отказването на Хонда от световния шампионат:

 

"Това е някакъв знак, разбира се. Ние знаем, че има проблеми в моторните спортове, които трябва да бъдат решени. Съжалявам за Хонда и за Бътън. Надявам се той да намери изход от тази ситуация".